Make your own free website on Tripod.com
 
 Ayrılık geldi başa katlanmak /  SALI 02 ŞUBAT 1999

 Barış Manço yirminci yüzyılın ikinci yarısında gelişen ortak dünya kültürünün Türkiye ayağıydı, basit bir pop şarkıcısı değil... Adeta iradesi dışında ona yüklenmiş bir misyondu bu, başarıyla yerine getirdi, ne mutlu ona
Geçirdiği ani rahatsızlık sonucu dün vefat eden ünlü sanatçı Barış Manço, 3 Şubat Çarşamba günü İstanbul'da devlet töreniyle toprağa verilecek. Barış Manço'nun Kanlıca'daki evinde basın mensuplarına açıklamada bulunan eniştesi Can İlbay, cenaze töreninin 3 Şubat Çarşamba günü yapılacağını bildirdi. Can İlbay, Çarşamba günü saat 08.30'da Manço'nun cenazesinin, şu anda bulunduğu Dr. Siyami Ersek Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Merkezi'nden alınarak önce Moda'daki evinin önüne götürüleceğini, daha sonra Atatürk Kültür Merkezi'nde bir tören düzenleneceğini bildirdi. İlbay'ın verdiği bilgiye göre, Manço'nun cenazesi, Levent Camii'nde kılınacak öğle namazının ardından Kanlıca Mihrimah Sultan Mezarlığı'nda toprağa verilecek.

Son albümünü hazırlıyordu

Barış Manço, son günlerinde yine müzik çalışmalarına gömülmüştü. Son albümünün çıkarmak için var gücüyle çalışmalar yapan Barış Manço, 'Mançoloji' adlı bu albümün son parçasının kaydını cumartesi günü yaptı. Manço, Moda'daki evinde önümüzdeki günlerde piyasaya çıkacak albümün kapak çalışmaları ile ilgilenirken, saat 23.15'te fenalaştı.