Make your own free website on Tripod.com
Webmasterlar,üye olan her kullanici basina 4 $ kazanin!
Webmasterlar,üye olan her kullanici basina 4 $ kazanin!CyberName

"Mancoloji" Albümünden Kazanmak Istermisiniz?

"Mancoloji" yarışmamız sonuçlanmıştır. İlgilerinden dolayı yarışmamıza katılan 3255 kişiye teşekkür ederiz. Mancoloji CD'si kazanan 24 kişinin isimleri aşağıda belirtilmiştir.
Ayrıca "Mancoloji" yarışmamız devam etmektedir. Amacımız elimizden geldiğince,bir çok kişiye bu CD'leri ulaştırmak. Mancoloji Albümü kazanmak icin katılım formunu doldurmayi unutmayınız. Katilim ve reklam gelirleri ne kadar çok olursa o kadar çok ziyaretçimize bu albümü hediye etmek istiyoruz.Herşey için çok teşekkürler.

Serhat Çelik···*©*···Yalçın Emer···*©*···Tarık Acar
Engin Yemenici···*©*···İclal Hazar···*©*···Melih Aslan
Ayşe Şahin···*©*···Bahadır Zeren···*©*···Yalçın Tanır
Ahmet Çınar···*©*···Seda Gülveren···*©*···Hayriye Yavuz
Mikail Memiş···*©*···Ufuk Bekçi···*©*···Ömer Rıdvan Ceran
İbrahim Alp···*©*···Naim Yıldırım···*©*···Tuna Taş
Hüseyin Orun···*©*···Sedat Ekinci···*©*···Lütfü Şahin
Mustafa Ateş···*©*···Ömer Diler···*©*···Alper Küçükoğlu

Besteci, yorumcu

1 Ocak 1943’te İstanbul’da doğdu. Galatasaray Lisesi’nde öğrenci iken ilk kez sahneye çıktığı 1958 yılından bu yana geçen 40 yıl içinde Türk Sanat Dünyası’nın kilometre taşlarından biri olarak, grubu “Kurtalan Ekspres” ile birlikte Türkiye’de olduğu gibi birçok yabancı ülkede sayısız konserler verdi.

Bestelediği 200’ün üzerindeki şarkısı, kendisine 12 altın ve 1 platin albüm/kaset ödülü kazandırırken, bu şarkıların bir bölümü daha sonra Yunanca, Bulgarca, Arapça, Farsça, Kürtçe, Japonca, İbranice, Fransızca, İngilizce ve Flemenkçe’ye çevrilerek, kendisi ve/veya başka sanatçılar tarafından da seslendirildi.

Japonya konserlerinin canlı kayıtlarından oluşan “Barış Manço live in Japan” sanatçının son çalışması olarak Temmuz 96’da müzikseverlerin beğenisine sunulmuştu. 1998’de Ağustos ayında tamamlanması düşünülen yeni albümü “Mançoloji” ise 40 yıllık sanat yaşamındaki en çarpıcı 26 şarkının yeni kayıtlarından oluşacak.

Televizyon yapımcısı ve sunucu

1988 yılının Ekim ayında TRT 1’de çocuk ve aileye yönelik bir eğitim kültür ve eğlence programı olarak başlayan “7den 77ye” , 1998 Haziran ayında 370. kez ekrana gelerek Türk Televizyonculuğu’nda şimdiye kadar ulaşılamamış bir rekora imza attı.

“Ekvatordan Kutuplar’a” 5 kıtada 100’den fazla değişik yöreye giderek 600.000 km.’ye yakın yol kateden Barış Manço ile dinamik ekibi, aynı programı onuncu yayın yılında yine her Pazar bu kez Türkiye’nin önde gelen özel kanalı ATV’de izleyicisi ile buluşturmaya devam ediyor.

Yüksek öğrenimine Belçika’da “Kraliyet Güzel Sanatlar Akademisi”nde tamamlayan, evli, iki çocuk babası ve çok iyi derecede İngilizce ve Fransızca konuşan Barış Manço, 40. yılında ulaşan sanat yaşamında kendisine layık görülen 300’ün üzerindeki ödülün dışında, aşağıdaki ünvanlara’da sahiptir:

“Türkiye Cumhuriyeti: Devlet Sanatçısı Ankara (1991)

“Hacettepe Üniversitesi: Onursal Doktora Ankara (1991)

“Soka Üniversitesi: Uluslararası Kültür ve Barış Ödülü Tokyo, Japonya (1991)

“Belçika Krallığı: Leopold II Şövalyesi nişanı Brüksel, Belçika (1992)

“Fransa Devleti: Edebiyat ve Sanat Şövalyesi nişanı Paris, Fransa (1992)

“Pamukkale Üniversitesi: Onursal Doktora Denizli (1995)

“Min-On Sanat Vakfı: Yüksek Şeref Madalyası Tokyo, Japonya (1995)

“Liege Prensliği: Onursal Hemşehrilik Beratı Liege, Belçika (1997)

 


 © Anasayfa © Resimleri © Hakkında Yazılanlar ©  Chat ©  Düşüncelerinizi Yazın © Yazilanları Okuyun  © Email © 
Copyright 02-02-1999 SipAir. All Rights Reserved